• Azorské ostrovy - turistika a poznávání - 8 dní: 31.980 Kč nebo 14 dní: 52.980 Kč
  • Skotsko - Ostrov Skye a západní vysočina - turistika a poznávání - 11 dní - cena 29.980 Kč
  • Skotsko - West Highland Way - 11 dní - cena 25.980 Kč
  • Réunion a Mauritius - turistický a poznávací okruh - 16 dní - cena 74.980 Kč
  • USA - národní parky jihozápadu a Yellowstone - 20 dní - cena 67.980 Kč

Gruzie - botanická exkurze

(poznávací | letecky | 11 dní)

Tento zájezd bude zážitkem pro milovníky květin, neboť pod vedením profesionálního botanika a zahradníka se klienti seznámí s nádherou místních botanických zahrad a především s alpskou a subtropickou květenou. Vedle botanických poznatků se dozvíte o historii, památkách a kultuře tohoto kavkazského státu, který stejně jako sousední Arménie přijal křesťanství již v raném období. Je jednou z mála zemí, kterou dosud nezasáhla tolik obávaná globalizace. O tom všem se Vás bude snažit přesvědčit program našeho zájezdu.

Termíny a ceny 

10. 07. – 20. 07. 2016 (ne – st) 28.990,- Kč rezervovat
Příplatek za jednolůžkový pokoj = 4000 Kč.
Komplexní cestovní pojištění a pojištění storna = 1210 Kč.

Program zájezdu

1. den - odlet z Prahy ve 14.35 hod., s přestupem v Istanbulu, přílet do Tbilisi v 00.30 druhého dne, transfer do hotelu, ubytování v Tbilisi.

2. denTbilisi – prohlídka města (Staré město Chrám Metekchi, Synagoga, katedrála Sioni, Most míru, kostel Anchiskhati, památník Matka Gruzie, pevnost Narikala ze 4. století s výhledem na město, Sirnaté lázně – Abanotubani, návštěva botanické zahrady v údolí řeky Tsavkisi vč. Gardenia Shevardnadze, katedrála Sameba – 3. největší pravoslavná katedrála světa), ubytování v Tbilisi.

3. denMccheta – Gelati – Kutaisi: Mccheta – staré hlavní město Gruzie a církevní centrum (kláštery Jvari, katedrála Svetitskhoveli, (UNESCO), klášter Gelati (UNESCO), Kutaisi – botanická zahrada, katedrála Bagrati (UNESCO), ubytování v Kutaisi

4. den - Kutaisi – Horní Svanetie (UNESCO) – Mestia: Zugdidi – palác Dadiani, přejezd do hornaté Svanetie – exkurze v elektrárně Enguri, Mestia – vysokohorské letovisko, etnografické muzeum, ubytování v Mestii.

5. denMestia – Lakhiri – Mestia: údolí s květinami, celodenní túra k ledovci Čalaad (Chalaadi) přejdeme řeku Mestiačalai a kolem letiště dále ke skalnatému masívu Dalalachvra (3.430 m), po 3-4 hodinách se dostaneme k ledovci, k pramenu řeky Čalaad, zpáteční cesta vede po stejné trase – celkem nás čeká 4-5 hodin chůze, převýšení 320 m nahoru a 500 m dolů a vzdálenost 19 km, ubytování v Mestii.

6. den - Mestia – Ushguli – Mestia: Ushguli vesnice ve výšce 2.200 m n. m. (UNESCO) – nejvýše permanentně osídlené místo v Gruzii, nachází se zde asi 20 obranných věží, kostel Lamaria, seznámíme se s každodenním životem místních obyvatel; pro zájemce možnost výstupu na kopec Iamara (2.989 m) s fantastickým výhledem na údolí, na Svanský hřeben a především na masiv Šchary (5.203 m) – nejvyšší hory Gruzie, ubytování v Mestii.

7. denMestia – Poti – Národní park Kolkheti: (event. chráněná oblast Kobuleti) exkurze po naučné stezce (rašeliníky, rosnatky, lekníny, azalky, orchideje atd.), lázeňské letovisko Ureki proslavené léčivým železitým pískem, ubytování v Batumi

8. denBatumi – hlavní město Adžárie, přejezd do subtropické krajiny, botanická zahrada z roku 1912 (jedna z největší botanických zahrad bývalého Sovětského svazu, má 8 floristických sektorů, zahradní sbírka čítá přes 2 tisíce rostlin včetně 104 kavkazského původu). Ubytování v Batumi.

9. den - Batumi – Mtirala – národní park - naučná stezka (4 km, cca 2 hodiny) Subtropický kraj Gurie s čajovými plantážemi, Chaisubani (název vesničky v překladu: „tam, kde je čaj“), vesnička s malými čajovými plantážemi, Ozurgeti – 2.500 ha čajových plantáží. Ubytování v Batumi.

10. den - Batumi – Borjomi – Tbilisi: Borjomi – přírodní rezervace, minerální vody Borjomi (slaná exportní minerální voda), rozsáhlý park s fontánami a lázeňskými domy, Gori – rodný dům diktátora Stalina, pevnost Goris-Ciche, zastávka u jeskynního města Uplischiche ze 7. století, večer příjezd do Tbilisi

11. den - odlet v 02.35 s mezipřistáním v Istanbulu a příletem do Prahy v 09:00 hodin ráno

Cena zahrnuje: 9x ubytování ve 2 lůžkových pokojích (hotely, pensiony), 9x snídaně, letenka vč. tax a palivových příplatků, transfery, autobusová doprava na výlety dle programu, místní průvodce, český průvodce a botanik

Cena nezahrnuje: cestovní pojištění a pojištění storna

Doplňující informace

Botanická lákadla: V nižších polohách kolem 1800m je možné se setkat s některými letními cibulovinami - liliemi Lilium monadelphum, kesselringianum, georgicum, Gladiolus caucasicus, na vlhčích místech orchideje a další druhy vyšších trvalek rodu Veratrum, Aconitum, Pyrethrum, Anemone, Pulsatilla, Iris sibiric. Ve vyšších polohách kolem oddtávajících sněhů lze vidět řebčíky Fritillaria latifolia, collina, caucasica, Galanthus latifolius a další sněženky, několik druhů Gagea, Ornithogalum, Primula amoena, darialica, Rhododendron caucasicum, luteum, Dryas caucasica, Corydalis connorhiza, alpestris, emanuelii a dalších skalniček. V nízkých polohách např. kolem Tbilisi (600-1000 m) lze zastihnout některá semena kosatců Juno transcaucasica, Iris iberica, Iris taurica, Iris taochia, Ephedra major, Merendera trigyna, Colchicum umbrosum atd. Budou nás provázet našincům nezvyklé jedlové lesy z Abies nordmaniana či dubové z Quercus macranthera a dalších netradičních dřevin rodu Castanea, Ostrya, Pterocarya atd.

Rezervace zájezdu - poznávací

zájezdy podle typu

zájezdy podle dopravy

zájezdy podle země

Kontakt

TELEFON A E-MAIL

informace k zájezdům po telefonu: denně 8 - 17 hod

tel: (+420) 483 300 300
fax: (+420) 483 300 300
mobil: (+420) 724 104 083

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


KANCELÁŘ

CK KATU
Lučany 703
468 71 Lučany nad Nisou


PROVOZUJEME TAKÉ

penzion KITTY
v Jizerských horách

www.penzionkitty.cz