• Island - turistický a poznávací okruh - 12 dní: 52.980 Kč - červenec 2020 - skupinka MAX 16 osob
  • Azorské ostrovy - turistika a poznávání - 9 dní: 33.980 Kč nebo 13 dní: 52.980 Kč - červen až září 2020
  • Skotsko - Ostrov Skye a západní vysočina - turistika a poznávání - 11 dní - cena 31.980 Kč - červen/červenec 2020
  • Skotsko - West Highland Way - 11 dní - cena 27.980 Kč - červen/červenec 2020

patagonie

Patagonie a Ohňová země

(poznávání a turistika | letecky | 17 dní)

skupinka max. 14 osob

Odlehlá část jižní Argentiny a Chile - Patagonie - je místem kde se nachází skvosty jednodenní i vícedenní turistiky. Navštívíte národní parky, ledovce, vysoké hory, jezera i zdejší města. Období ledna a února je pro návštěvu tohoto konce jižní polokoule ideální, panuje místní léto a počasí je nejteplejší i nejstabilnější. V závěrečné fázi zájezdu se vydáte na samotný konec Jižní Ameriky, do Ohňové země. Charakterově zájezd zapadá do stávající nabídky ck Katu, turistický program je doplněn poznáváním zajímavých míst.

Rádi bychom Vám předem zodpověděli Vaše možné otázky:

  • zájezd je určen pro skupiny do 14ti osob, se kterými jede náš průvodce, který se klientům věnuje „od rána do večera"
  • na místě je doprava zajištěna auty a mikrobusy
  • navštívíte jediné místo v Patagonii kde žije kolonie tučňáků Patagonských (mimo toto místo žijí jen na Falklandech/Malvínách a v Antarktidě)
  • budete bydlet postupně na několika různých místech
  • často budete mít možnost nákupu potravin nebo si zajít na večeři do místní restaurace
  • ubytování 12x ve 2lůžkových pokojích s vlastní koupelnou a wc, 2x ve stanu, vše se snídaní

Prohlédněte si naše videa ...

Termíny a ceny

12. 01. – 28. 01. 2021 (út – čt) 96.980 Kč rezervovat

Příplatek za jednolůžkový pokoj = na dotaz v ck.
Komplexní cestovní pojištění a pojištění storna = 1870 Kč.

Reference k zájezdu

Reference k tomuto zájezdu od našich klientů si přečtete zde.

Prohlédněte si mapku k zájezdu ...

Program zájezdu

1. den - odlet z Prahy do Buenos Aires (doba letu cca 15h s jedním přestupem)

2. den - přílet do Buenos Aires; ještě stejný den budete pokračovat vnitrostátním letem (3h) do El Calafate; ubytování, návštěva Glaciária - expozice o patagonských ledovcích (nenáročné)

3. den - ledovec Perito Moreno - návštěva národního parku Los Glaciáres s vyhlídkovými chodníčky a cestami odkud budete pozorovat ledovec Perito Moreno - jeden z mála ledovců který cyklicky dorůstá a ustupuje, pozorování vodního ptactva u Laguny Nimez v El Calafate, k večeru přejezd do El Chaltén (nenáročné)

ledovec Perito Moreno
Perito Moreno - odlamování ledu

4. den - dopoledne navštívíte infocentrum s expozicí o národním parku, vyjdete na vyhlídku de las Aguilas a ještě si stihnete dát v El Chaltén kávu; odpoledne pěší výlet na vyhlídku na ledovec Piedras Blancas, následují dvě možné varianty: varianta A: z vyhlídky návrat k autu a zpět do El Chaltén (3 hod, ↔ 8 km, ↑ 340 m, ↓ 340 m); varianta B: od vyhlídky pokračujete dál do Campamento Poincenot, zde přenocování ve stanu (vybavení - stan, spacák, karimatka - si půjčujeme v Argentině v El Chaltén), (2,5 h, ↔ 6,5 km, ↑ 375 m, ↓ 90 m)

při výletu poblíž El Chaltén
Cerro Tore

5. den - varianta A: pěší výlet na výhlídku odkud lze pozorovat majestátní Fitz Roy a zpět (3 hod, ↔ 7,5 km, ↑ 430 m, ↓ 430 m); varianta B: po přenocování ve stanu odchod ještě za tmy k jezeru Laguna de los Tres (na lehko bez stanu), odkud budete pozorovat jak za východu slunce Fitz Roy mění barvu od růžové přes oranžovou a žlutou až po bílou, vrátíte se do Campamento Poincenot, můžete 1-2h dospat a budete pokračovat do El Chaltén (5 hod, ↔ 13,5 km, ↑ 675 m, ↓ 1020 m)

Fitz Roy
Fitz Roy - východ slunce

6. den - zájemci ráno vyjdou na vyhlídku de los Condores odkud lze opět pozorovat Fitz Roy při východu slunce, poté odjezd z El Chaltén do Chile do města Puerto Natales; cesta vede zdejší polopouští - pampou, po cestě uvidíte místní faunu - Guanaco, Nandu a možná i skunka; večer příjezd do Puerto Natales (50 min, ↔ 2,5 km, ↑ 155 m, ↓ 155 m)

Fitz Roy a El Chaltén
Nandu při průjezdu pampou

7. den - ráno odjezd z Puerto Natales do národního parku Torres del Paine kde strávíte tři dny (dvě noci) - půjdete „nalehko“ jen s věcmi potřebnými na tento výlet (na dvě noci); katamaránem (loď pro pěší) asi 25min přes jezero Pehoe, následuje nenáročná túra národním parkem s krásnými výhledy na jezera, ledovce a hory, přenocování ve stanu (stan pro 2 os. je zde již postavený, jsou v něm dvě karimatky a dva spacáky = nic z toho NENESETE) - dále jsou k dispozici společné sprchy a wc, společenská místnost v přilehlé chatě, kde nás čeká teplá večeře (zahrnuto v ceně) a druhý den ráno i snídaně a svačinový balíček na cestu (3 hod, ↔ 9 km, ↑ 330 m, ↓ 210 m)

Cuernos de Paine a jezero Pehoe
francouzské údolí - po cestě do Refúgio Cuernos

8. den - po snídani budete pokračovat podél jezera Nordenskjöld, pod vrcholy Cuernos, kolem hory Monte Almirante Nieto až do Refugio Chileno - přenocování ve stanu (stan pro 2 os. je zde již postavený, jsou v něm dvě karimatky a dva spacáky = nic z toho NENESETE) - dále jsou zde k dispozici společné sprchy a wc, společenská místnost v přilehlé chatě, kde nás čeká teplá večeře (zahrnuto v ceně zájezdu) a druhý den ráno i snídaně a svačinový balíček na cestu (celý den, ↔ 15,5 km, ↑ 960 m, ↓ 710 m)

Jezero Nordenskjöld
vysutý most při cestě do Refúgio Chileno

9. den - brzy ráno, ještě za tmy, vyrazíte k jezeru ze kterého ční nejznámnější vrcholy stejnojmenného národního parku - Torres del Paine; pozorování jejich barevné proměny za východu slunce je životní zážitek, podobně jako při východu slunce na Fitz Roy; návrat do Refugio Chileno (2,5 hod, ↔ 8 km, ↑ 700 m, ↓ 700 m, je možné úplně vynechat), zde snídaně; poté sestup k hotelu Torres (2 hod, ↔ 5,5 km, ↑ 160 m, ↓ 430 m), odkud již vyrazíte autem do Puerto Natales

Torres del Paine - východ slunce
Torres del Paine a guanacos

10. den - celodenní okružní cesta autem s několika kratšími výlety, uvidíte: Cueva del Milodón - jeskyně kterou kdysi obýval Milodón - býložravec podobný medvědu; Lago Grey - výlet po kraji ledovcového jezera na jehož břehu často trčí naplavené kry (1,5h); Mirador del Cuernos - pěšky na místo s výhledem na vrcholy Cuernos v národním parku Torres del Paine, cesta vede kolem vodopádu Salto Grande (2h); večer návrat do Puerto Natales (celkem 3,5h, ↔ 10,5 km, ↑ 270 m, ↓ 270 m)

ledové kry na jezeře Grey
Salto Grande u jezera Pehoe

11. den - celodenní přesun autem z Puerto Natales do Ohňové země: po cestě budete stavět na zajímavých místech, absolvujete 20min plavbu trajektem z pevniny přes Magallanesův průliv do Ohňové země, budete pokračovat k jedinečné kolonii tučňáků patagonských (Pinguino Rey - mimo Antarktidu se vyskytují pouze na tomto místě a na Falklandech) a večer dorazíte k průlivu Beagle, do města Ushuaia, ubytování  na tři noci (nenáročné)

trajekt přes Magellanův průliv
Tučňák patagonský

12. den - pěší výlet pabukovým lesem, kolem několika bobřích hrází, ke smaragdovému jezeru Laguna Esmeralda (3,5 hod, ↔ 8,5 km, ↑ 250 m, ↓ 250 m); odpoledne plavba po Beagle Channel za pozorováním lachtanů a kormoránů (cca 3,5h)

bobří hráz po cestě k jezeru Esmeralda
Lachtan hřívnatý v průlivu Beagle

13. den - dnes navštívíte oblast Lapataia v národním parku Tierra del Fuego - procházka přes vyhlídku k zálivu Lapataia kde končí Ruta Nacional číslo 3, odkud byste jeli na Aljašku 17848 km; můžete poslat pohled z "pošty na konci světa" nebo si zde alespoň nechat dát razítko do pasu; odpoledne výlet k ledovci Glaciar Martial, odkud je krásný výhled na celé město Ushuaia, průliv Beagle a ostrov Navarino tvořící jeho jižní břeh; návštěva Námořního muzea nacházejícím se ve staré věznici, nebo museo Fin del Mundo - muzeum konce světa; za pěkného počasí lze jako alternativu zvolit celodenní výlet - náročný výstup na Cerro Guanaco v národním parku Tierra del Fuego (nenáročné)

Liška obecná v NP Tierra del Fuego
Ushuaia - vrak lodi St. Christopher

14. den - dopoledne navštívíte muzea pokud jste včera nestihli; po poledni odlet z Ushuaia do Buenos Aires; ubytování v Buenos Aires, seznámení se s městem (nenáročné)

15. den - Buenos Aires: náměstí Plaza de Mayo s katedrálou a Casa Rosada - sídlo úřadu prezidenta; Avenida 9 de Julio - nejširší ulice světa s obeliskem; malebná čtvrť La Boca a přístavní Puerto Madero; na závěr navštívíte hřbitov ve čtvrti Recoleta, kde je pohřbena Eva Perónová; večer před odletem si jistě zpestříte v místní hospůdce (nenáročné)

Katedrála v Buenos Aires
Casa Rosada v Buenos Aires

16. den - odlet z Buenos Aires do Prahy - s jedním přestupem

17. den - přílet do Prahy

Cena zahrnuje: letenky včetně místních přeletů; 12x ubytování v hotelech a penzionech ve 2lůžkových pokojích se soc. zař. na pokoji (zájemci o variantu B 4. den spí jednu noc ve stanu - vybavení půjčujeme v Patagonii); 2x ubytování ve stanu (zahrnuje stan pro 2 os., spacák, karimatka) v národním parku Torres del Paine, wc a sprchy společné; 14x snídaně; 2x večeře a svačinový balíček v NP Torres del Paine; dopravu mikrobusy nebo auty; služby českého průvodce

Cena nezahrnuje: vstupy – PN Los Glaciares (600 ARS), Glaciário (480 ARS), PN Torres del Paine (21000 CLP), katamarán přes L. Pehoe (18000 CLP), Cueva del Milodón (5000 CLP), tučňáci patagonští (12000 CLP), plavba po Beagle Channel (1500 ARS), PN Tierra del Fuego (420 ARS), námořní muzeum (6000 ARS) - celkem ekvivalent cca 180 USD; večeře – cena cca 15-20 USD/os./ den; cestovní pojištění a pojištění storna

Rezervace zájezdu - turistika

zájezdy podle typu

zájezdy podle dopravy

zájezdy podle země

Kontakt

TELEFON A E-MAIL

informace k zájezdům po telefonu: po-pá 8 - 17 hod

tel: (+420) 483 300 300
fax: (+420) 483 300 300
mobil: (+420) 724 104 083

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


KANCELÁŘ

CK KATU
Lučany 703
468 71 Lučany nad Nisou


PROVOZUJEME TAKÉ

penzion KITTY
v Jizerských horách

www.penzionkitty.cz