• Island - za polární září s přírodou a poznáváním - 8 dní: 34.980 Kč
 • Azorské ostrovy - turistika a poznávání - 8 dní: 31.980 Kč nebo 14 dní: 52.980 Kč
 • Skotsko - Ostrov Skye a západní vysočina - turistika a poznávání - 11 dní - cena 29.980 Kč
 • Skotsko - West Highland Way - 11 dní - cena 25.980 Kč
 • Réunion a Mauritius - turistický a poznávací okruh - 16 dní - cena 74.980 Kč
 • USA - národní parky jihozápadu a Yellowstone - 20 dní - cena 67.980 Kč

patagonie

Patagonie, Ohňová země, vodopády Iguaçu

(poznávání a turistika | letecky | 20 dní)

skupinka max. 14 osob

Odlehlá část jižní Argentiny a Chile - Patagonie - je místem kde se nachází skvosty jednodenní i vícedenní turistiky. Navštívíte národní parky, ledovce, vysoké hory, jezera i zdejší města. Období ledna a února je pro návštěvu tohoto konce jižní polokoule ideální, panuje místní léto a počasí je nejteplejší i nejstabilnější. V závěrečné fázi zájezdu se vydáte na samotný konec Jižní Ameriky, do Ohňové země. Charakterově zájezd zapadá do stávající nabídky ck Katu, turistický program je doplněn poznáváním zajímavých míst.

V této variantě na závěr zájezdu, před odletem zpět do Evropy, navštívíte oblast na soutoku mohutné řeky Paraná a Iguaçu, kde se setkávají hranice států Praguai, Argentiny a Brazílie. Je to místo, kde můžete obdivovat jedny z nejznámějších vodopádů na zemi, Cataratas del Iguazú (španělsky), neboli Cataratas do Iguaçu (portugalsky). Je to právě hranice Argentiny a Brazílie, kde se vodopády nacházejí. Neméně zajímavá je i hydroelektrárna Itaipú na hranici Paraquaie a Brazílie, kterou rovněž navštívíte.

Prohlédněte si naše videa ...

Rádi bychom Vám předem zodpověděli Vaše možné otázky:

 • zájezd je určen pro skupiny do 14ti osob, se kterými jede náš průvodce, který se klientům věnuje „od rána do večera"
 • na místě je doprava zajištěna auty a mikrobusy
 • navštívíte jediné místo v Patagonii kde žije kolonie tučňáků Patagonských (mimo toto místo žijí jen na Falklandech/Malvínách a v Antarktidě)
 • navštívíte vodopády Iguaçu
 • budete bydlet postupně na několika různých místech
 • často budete mít možnost nákupu potravin nebo si zajít na večeři do místní restaurace
 • ubytování 15x ve 2lůžkových pokojích s vlastní koupelnou a wc, 2x ve stanu, vše se snídaní

Termíny a ceny

16. 01. – 04. 02. 2019 (st – po) 109.980 Kč rezervovat

Příplatek za jednolůžkový pokoj = na dotaz v ck.
Komplexní cestovní pojištění a pojištění storna = 2200 Kč.

Prohlédněte si mapku k zájezdu ...

Program zájezdu

1. den - odlet z ČR do Argentiny s jedním přestupem

2. den - přílet do Buenos Aires; ještě stejný den budete pokračovat vnitrostátním letem do El Calafate; prohlídka města, pozorování vodního ptactva u přilehlé laguny Nimez
(nenáročné)

3. den - ledovec Perito Moreno - návštěva národního parku Los Glaciáres s vyhlídkovými chodníčky a cestami odkud budete pozorovat ledovec Perito Moreno - jeden z mála ledovců který cyklicky dorůstá a ustupuje, Glaciário - expozice o patagonských ledovcích, odpoledne přejezd do El Chaltén
(nenáročné)

ledovec Perito Moreno
Perito Moreno - odlamování ledu

4. den - dopoledne navštívíte infocentrum s expozicí o národním parku, vyjdete na vyhlídku de las Aguilas a ještě si stihnete dát v El Chaltén kávu; odpoledne pěší výlet na vyhlídku na ledovec Piedras Blancas, následují dvě možné varianty: varianta A: z vyhlídky návrat k autu a zpět do El Chaltén (3 hod, ↔ 7 km, ↑ 250 m, ↓ 250 m); varianta B: od ledovce pokračujete dál do Campamento Poincenot, zde přenocování ve stanu (vybavení - stan, spacák, karimatka - si půjčujeme v Argentině v El Chaltén), (2,5 h, ↔ 6,5 km, ↑ 300 m, ↓ 20 m)

při výletu poblíž El Chaltén
Cerro Tore

5. den - varianta A: pěší výlet na výhlídku odkud lze pozorovat majestátní Fitz Roy a zpět (3 hod, ↔ 7 km, ↑ 430 m, ↓ 430 m); varianta B: po přenocování ve stanu odchod ještě za tmy k jezeru Laguna de los Tres (na lehko bez stanu), odkud budete pozorovat jak za východu slunce Fitz Roy mění barvu od růžové přes oranžovou a žlutou až po bílou, vrátíte se do Campamento Poincenot, můžete 1-2h dospat a budete pokračovat do El Chaltén (5 hod, ↔ 12 km, ↑ 450 m, ↓ 780 m)

Fitz Roy
Fitz Roy - východ slunce

6. den - zájemci ráno vyjdou na vyhlídku de los Condores odkud lze opět pozorovat východ slunce, poté odjezd z El Chaltén do Chile do města Puerto Natales; cesta vede místní polopouští - pampou, po cestě uvidíte místní faunu - Guanaco, Nandu a možná i skunka; večer příjezd do Puerto Natales ( 50 min, ↔ 2,5 km, ↑ 75 m, ↓ 75 m)

Fitz Roy a El Chaltén
Nandu při průjezdu pampou

7. den - ráno odjezd z Puerto Natales do národního parku Torres del Paine kde strávíte tři dny (dvě noci) - půjdete „nalehko“ jen s věcmi potřebnými na tento výlet (na dvě noci); katamaránem (loď pro pěší) asi 25min přes jezero Pehoe, následuje nenáročná túra národním parkem s krásnými výhledy na jezera, ledovce a hory, přenocování ve stanu (stan pro 2 os. je zde již postavený, jsou v něm dvě karimatky a dva spacáky = nic z toho NENESETE) - dále jsou k dispozici společné sprchy a wc, společenská místnost v přilehlé chatě, kde nás čeká teplá večeře (zahrnuto v ceně) a druhý den ráno i snídaně a svačinový balíček na cestu ( 3 hod, ↔ 7,5 km, ↑ 300 m, ↓ 150 m)

Cuernos de Paine a jezero Pehoe
francouzské údolí - po cestě do Refúgio Cuernos

8. den - po snídani budete pokračovat podél jezera Nordenskjöld, pod vrcholy Cuernos až do Refugio Chileno - přenocování ve stanu (stan pro 2 os. je zde již postavený, jsou v něm dvě karimatky a dva spacáky = nic z toho NENESETE) - dále jsou zde k dispozici společné sprchy a wc, společenská místnost v přilehlé chatě, kde nás čeká teplá večeře (zahrnuto v ceně zájezdu) a druhý den ráno i snídaně a svačinový balíček na cestu ( celý den, ↔ 15,5 km, ↑ 450 m, ↓ 300 m)

Jezero Nordenskjöld
vysutý most při cestě do Refúgio Chileno

9. den - brzy ráno, ještě za tmy, vyrazíte k jezeru ze kterého ční nejznámnější vrcholy stejnojmenného národního parku - Torres del Paine; pozorování jejich barevné proměny za východu slunce je životní zážitek, podobně jako při východu slunce na Fitz Roy; návrat do Refugio Chileno (2,5 hod, ↔ 7 km, ↑ 455 m, ↓ 455 m, je možné úplně vynechat), zde snídaně; poté sestup k hotelu Torres (2 hod, ↔ 5,5 km, ↑ 50 m, ↓ 330 m), odkud již vyrazíte autem do Puerto Natales

Torres del Paine - východ slunce
Torres del Paine a guanacos

10. den - celodenní okružní cesta autem s několika kratšími výlety, uvidíte: Cueva del Milodón - jeskyně kterou kdysi obýval Milodón - býložravec podobný medvědu; Lago Grey - výlet po kraji ledovcového jezera na jehož břehu často trčí naplavené kry (1h); Mirador del Cuernos - pěšky na místo s výhledem na vrcholy Cuernos v národním parku Torres del Paine, cesta vede kolem vodopádu Salto Grande (2h); večer návrat do Puerto Natales (terén, převýšení a vzdálenosti jsou nenáročné, náročnost je dána množstvím zastávek a zajímavostí, vyrazíte poměrně brzy ráno a vrátíte se večer)

ledové kry na jezeře Grey
Salto Grande u jezera Pehoe

11. den - celodenní přesun autem z Puerto Natales do Ohňové země: po cestě budete stavět na zajímavých místech, absolvujete 20min plavbu trajektem z pevniny přes Magallanesův průliv do Ohňové země, budete pokračovat k jedinečné kolonii tučňáků patagonských (Penguino Rey - mimo Antarktidu se vyskytují pouze na tomto místě a na Falklandech) a večer dorazíte k průlivu Beagle, do města Ushuaia, ubytování  na tři noci (nenáročné)

trajekt přes Magellanův průliv
Tučňák patagonský

12. den - pěší výlet pabukovým lesem, kolem několika bobřích hrází, ke smaragdovému jezeru Laguna Esmeralda (3,5 hod, ↔ 8,5 km, ↑ 200 m, ↓ 200 m); odpoledne plavba po Beagle Channel za pozorováním lachtanů a kormoránů (cca 3,5h)

bobří hráz po cestě k jezeru Esmeralda
Lachtan hřívnatý v průlivu Beagle

13. den - dnes navštívíte oblast Lapataia v národním parku Tierra del Fuego - procházka přes vyhlídku k zálivu Lapataia kde končí Ruta Nacional číslo 3, odkud byste jeli na Aljašku 17848 km; můžete poslat pohled z "pošty na konci světa" nebo si zde alespoň nechat dát razítko do pasu; odpoledne výlet k ledovci Glaciar Martial, odkud je krásný výhled na celé město Ushuaia, průliv Beagle a ostrov Navarino tvořící jeho jižní břeh; návštěva Námořního muzea nacházejícím se ve staré věznici, variantně museo Fin del Mundo - muzeum konce světa; za pěkného počasí lze jako alternativu zvolit celodenní výlet - poměrně náročný výstup na Cerro Guanaco v národním parku Tierra del Fuego (nenáročné)

Liška obecná v NP Tierra del Fuego
Ushuaia - vrak lodi St. Christopher

14. den - dopoledne navštívíte muzea pokud jste včera nestihli; po poledni odlet z Ushuaia do Buenos Aires; ubytování v Buenos Aires, seznámení s městem (nenáročné)

15. den - Buenos Aires: náměstí Plaza de Mayo s katedrálou a Casa Rosada - sídlo úřadu prezidenta; Avenida 9 de Julio - nejširší ulice světa s obeliskem; malebná čtvrť La Boca a přístavní Puerto Madero; na závěr navštívíte hřbitov ve čtvrti Recoleta, kde je pohřbena Eva Perónová; večer před odletem si jistě zpestříte v místní hospůdce (nenáročné)

Katedrála v Buenos Aires
Casa Rosada v Buenos Aires

16. den - dopoledne volno na případné nákupy, nebo procházka po čtvrti Palermo Soho; odlet z Buenos Aires do Puerto Iguazu; po příletu přejezd do města Foz do Iguaçu (Brazílie), ubytování

17. den - celodenní návštěva vodopádů Iguazu - z Argentinské strany: půjdete po cestičkách, lávkách a můstcích, pokud projdete všechny trasy, tzv. spodní okruh, horní okruh a cestu k nejznámějšímu místu vodopádů - Garganta del Diablo, nachodíte cca 7km, prohlédnete si vodopády velmi zblízka, zájemci mohou absolvovat projížďku na lodi až k vodopádům; návštěva místo Hito tres fronteiras, kde se na soutoku řek Paraná a Iguaçu setkávají hranice států Paraguai, Argentiny a Brazílie; návrat na ubytování

vodopády Iguazu - Garganta del Diablo
vodopády Iguazu - argentinská strana

18. den - vodopády z brazilské strany - otevře se Vám naprosto odlišný pohled na vodopády, na návštěvu zde bude bohatě stačit cca 2h, protože oblast je mnohem menší; návštěva ptačího parku (Parque das Aves) s lokálními exempláři - ačkoliv jsou ptáci ve voliérách, je park zasazen do zdejšího deštného lesa a působí velmi přirozeně; odpoledne si prohlédnete přehradu Itaipu na řece Paraná - druhá nejvýkonnější vodní elektrárna na světě; ubytování

vodopády Iguassu - brazilská strana
hydroelektrárna Itaipú

19. den - odlet z Foz do Iguaçu do Prahy se dvěma přestupy (to je nejmenší možný počet přestupů na této trase)

20. den - přílet do Prahy

Cena zahrnuje: letenky (tam a zpět) včetně všech příplatků, místní přelety; 15x ubytování v hotelech a penzionech ve 2lůžkových pokojích se soc. zař. na pokoji (zájemci o variantu B 4. den spí jednu noc ve stanu - vybavení půjčujeme v Patagonii); 2x ubytování ve stanu (stan je již postavený na rovné dřevěné podestě, zahrnuje stan pro 2 os., komfortní spacák, komfortní matrace) v národním parku Torres del Paine, wc a sprchy společné; 17x snídaně; 2x večeře a obědový balíček v NP Torres del Paine; dopravu mikrobusy nebo auty; služby českého průvodce; pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje: vstupy – PN Los Glaciares (500 ARS), Glaciário (300 ARS), PN Torres del Paine (21000 CLP), katamarán přes L. Pehoe (18000 CLP), Cueva del Milodón (5000 CLP), tučňáci patagonští (12000 CLP), plavba po Beagle Channel (1000 ARS), PN Tierra del Fuego (350 ARS), námořní muzeum (350 ARS), vodopády Iguaçu Brazílie (62 BRL), vodopády Iguazu Argentina (500 ARS), ptačí park (45 BRL), hydroelektrárna Itaipú (50 BRL) - celkem ekvivalent cca 295 USD; večeře – cena cca 15-20 USD/os./ den; cestovní pojištění a pojištění storna

Rezervace zájezdu - turistika

zájezdy podle typu

zájezdy podle dopravy

zájezdy podle země

Kontakt

TELEFON A E-MAIL

informace k zájezdům po telefonu: denně 8 - 17 hod

tel: (+420) 483 300 300
fax: (+420) 483 300 300
mobil: (+420) 724 104 083

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


KANCELÁŘ

CK KATU
Lučany 703
468 71 Lučany nad Nisou


PROVOZUJEME TAKÉ

penzion KITTY
v Jizerských horách

www.penzionkitty.cz