30.03.2023
Přečtěte si ohlasy našich klientů, kteří zájezd absolvovali.

rok 2023

Dobrý den,

ráda bych tímto poděkovala za nádherné putování po Novém Zelandu. Program zájezdu byl připraven bezchybně, výborně organizován. Vedoucí Eliška a Petr Schlindenbuchovi se o nás starali obětavě. Jejich přístup k účastníkům zájezdu, příjemné vystupování, ochota vyhovět, přátelské chování, znalosti i humor, k tomu pestré poznávání zajímavostí a přírody, to vše patří k nezapomenutelným zážitkům krásně prožitých dnů.

Díky a zdravím .....    Inka J.

 

Země, kde krása střídá nádheru

Chybělo málo a na zájezd jsem neodjela. Nečekané a neočekávatelné pracovní komplikace. Ne, nic za to nestojí, věřte tomu. Mě přesvědčila kolegyně krátkou větou, že její manžel taky všechno odkládal, protože práce přece nepočká, a teď jen čeká na zázrak. Nebojte, práce na Vás vážně počká a pokud máte kolegy jako já, hodně toho zvládnou i bez vás.

Ale zpátky k Zélandu. Neměla jsem žádná očekávání, prostě jsem zabalila batoh, upadla na sedadlo v letadle a byla šťastná, že nemusím nic zařizovat, vysvětlovat, rozhodovat...zkrátka se nechám téměř měsíc vláčet a budu spokojená. Nebyla jsem jen spokojená, byla jsem nadšená, doslova ohromená krásou přírody Nového Zélandu. Je až neuvěřitelné, kolik nádhery se vejde na necelých 300 000 km2. Uvidíte všechno - od zelených pastvin s vysetými ovečkami, kravkami a vysokou, přes ladné oblé kopečky až po syrové kamenité vysoké hory. Fantazii barev, o kterých jste netušili, že je příroda má. Chladná modrá jezera, zelenožlutá sirná jezírka, prudké řeky, nádherné vodopády, ledovce - voda ve všech skupenstvích, jedna krásnější než druhá. Treky po kamení, slunci, v lesích, které vypadají jako z pohádky o mechu a kapradí, podél nádherného pobřeží s krásnými plážemi, ve "vůni" sirných pramenů, po rovině i do kopce - můžete si vybrat, kde chcete být sami se sebou. Zkušenost je nepřenosná, Zéland prostě musíte zažít. 

Mě asi nejvíc oslovilo Tongariro a Wanaka, zpocená a šťastná jsem ale byla na každém kopci, na konci každého treku, na konci každého dne. Užít Zéland naplno jsem si mohla hlavně díky Vám, Eliško a Petře. Vy jste vyřešili s grácií všechny trable, které se objevily, provezli nás bezpečně celou trasou, strávila jsem s Vámi krásný čas. Díky i ostatním parťákům ze zájezdu - určitě se ještě na nějakém potkáme.

Lenka A.

 

Petře a Eliško,
Zájezd na Nový Zéland se nám velmi líbil, jak rozsahem ,tak i organizací. Měli jsme možnost nachodit řadu kilometrů v nádherné přírodě za převážně pěkného počasí. Líbila se nám i pestrost ubytování od poměrně luxusních hotelů až po atmosférou baťůžkářů nabitých lodge, Nenechali jste nás hladovět a zvládli jste i nástrahy výpadku trajektů.

Děkujeme Bohouš a Lenka Z.

 

Právě sedím v Aucklandu, na konci zdejšího přístavu, který považuji i za symbolický konec našeho zájezdu na Nový Zéland s CK KATU.
Máme za sebou po všech stránkách velmi vydařený téměř měsíční okruh nádhernou zemí "na konci světa", zemí mnoha tváří, ve které ale rozhodně hrají prim přírodní krásy. Díky pečlivě připravenému nejen turistickému programu jsme si těchto krás mohli užít vrchovatě. Nicméně byla to právě hlavně pěší turistika, která nám umožnila, abychom různé typy novozélandské krajiny nejen viděli, ale i "na vlastní kůži" zažili. Každý účastník zájezdu samozřejmě v takových porcích, které mu byly příjemné. Výběr navštívených lokalit (nejen těch na Novém Zélandu obecně nejznámějších) se moc povedl. Byly v něm i opravdové lahůdky, které se v nabídkách jiných CK ani nevyskytují. Počasí nám až na skutečné výjimky velmi přálo.Také organizaci zájezdu v jeho průběhu hodnotím na výbornou. Naši průvodci perfektně zvládli i ty situace, které se neplánují, které ale s sebou cestování po tak dlouhou dobu zákonitě přináší. Vážím si jejich maximální vstřícnosti, ochoty, nadhledu, mnohdy nadstandardního nasazení a speciálně také řidičských schopností. Vybrané ubytování při velmi častých přesunech nám vždy poskytlo možnost si i po náročnějších dnech dobře odpočinout, velmi často i s možností přípravy jednoduchého jídla. Nákupy potravin jsme díky promyšleným zastávkám na trase trávili čas jen nezbytně nutný. Osobně oceňuji taky možnosti k individuálnímu programu, stejně jako skutečnost, že při programu společném nám vždy byla dopřána velká volnost.
CK KATU mě při plnění mých cestovatelských snů opět nejen nezklamala, ale dál mi zůstává velkým zdrojem pro zážitky z cest budoucích. Nový Zéland s CK KATU můžu jedině doporučit. Pro mě jedna z TOP cest po světě.
Mockrát za všechno děkuji našim průvodcům Elišce a Petrovi st.

Jitka P.

Související nabídka

Nový Zéland - Velký okruh

Od 141 980 Kč za osobu


21.11. - 13.12.2025
Nový Zéland Letecky z Prahy
bez stravy

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.