vytvořeno: 21. dubna 2022

Vážení klienti, přátelé,

blíží se termín vašeho zájezdu na Réunion a ještě než Vám zašleme upřesňující pokyny k zájezdu, odletu apod., dovolujeme si Vám zaslat aktuální informace k podmínkám cestování v souvislosti s nemocí covid-19.

  1. Očkování: Je třeba být kompletně naočkovaný proti covid-19, pokud uplynulo více než 270 dní od poslední dávky, je vyžadována posilující dávka. NEPLATÍ zde výjimka pro osoby po prodělání nemoci covid-19.
  2. Testování před odletem: Je třeba podstoupit PCR test max. 72h před odletem, nebo antigenní test max. 48h před odletem. Tato doba je vztažena k letu Paříž – Réunion, tedy ke dni 12. května 2022, čas 16.40.

Výše uvedené podmínky (očkování a testování) je třeba splnit současně – je tedy třeba být naočkovaný dle výše uvedených specifik a zároveň podstoupit předodletový test.

Ověřte si prosím platnost Vašeho očkovacího certifikátu, respektive datum obdržení poslední dávky vakcíny. Pokud jste tuto dávku dostali 16. srpna 2021 nebo později, je vše v pořádku. Pokud dříve, je třeba nechat se naočkovat posilující dávkou. Dle našich informací je posilující dávka „platná“ ihned a není třeba čekat 14 dní než „vstoupí v platnost“, doporučujeme ale případně očkování neodkládat. Vždy totiž (bohužel) záleží na pracovníkovi, který certifikáty kontroluje a pokud třeba má špatné informace a bude nám tvrdit, že je třeba odstup 14 dní, pak ho budeme jen velmi těžko přesvědčovat o naší pravdě. Tedy v ideálním případě, pokud Vám již očkování dle výše uvedených specifik „neplatí“, doporučujeme podstoupit očkování nejpozději ve středu, 27. Dubna 2022.

Předodletové testování jste již pravděpodobně v minulosti absolvovali a není třeba ho více rozebírat – pohlídejte si pouze datum a čas testování, aby byl tento test správně platný.

  • PCR test je možné podstoupit nejdříve 9. května v 16.40.
  • Antigenní test je možné podstoupit nejdříve 10. května v 16.40.

Pokud jste třeba covid-19 v nedávnu prodělali, doporučujeme spíše antigenní test, neboť ten obvykle vykazuje pozitivitu skutečně jen ve chvíli, kdy jste aktuálně „nemocní“, na rozdíl od PCR testu který může vykazovat pozitivitu i několik týdnů (až měsíců) po prodělání nemoci.

Zároveň Vás prosíme, zašlete nám Váš očkovací certifikát e-mailem. Pokud Vás očkování teprve čeká, zašlete nám prosím tuto informaci.

Děkujeme.

V případě jakýchkoliv dotazů jsme rádi k dispozici.

(Klasické pokyny k zájezdu Vám zašleme nejpozději v pondělí 25. dubna, možná i dříve.)

Zdraví Vás tým ck Katu.

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.